Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Zámecké Lázně – Spa & Wellness Centre

Zámecké Lázně – Spa & Wellness Centre

| Publikováno 04. 2. 2020

Poklad karlovarského lázeňství dostupný všem

Zámecké Lázně v srdci Karlových Varů nabízí pestrou škálu lázeňských procedur a relaxaci v jedinečném bazénu s termo-minerální vodou pro všechny, kdo si zatouží v nevlídném chladném počasí prohřát tělo, utužit zdraví, zastavit se a příjemně si odpočinout.

Jak to vlastně s tímto karlovarským pokladem začalo? Před 1. světovou válkou, na vrcholu takzvaného zlatého věku Karlových Varů dochází v místech, kde vyvěrají nejdrahocennější léčivé prameny k výstavbě lázeňského objektu. Základní ideu spojit nový objekt s kolonádou okolo Horního Zámeckého pramene a Tržní kolonádou nejlépe převtělil do svého projektu architekt B. Ohmann, který se svou vizí vítězí v roce 1909 ve výběrové soutěži projektů. V letech 1911 – 1913 byla podle tohoto projektu vystavěna Zámecká kolonáda, jež zůstala téměř nepozměněna až do roku 2000, kdy prošla rozsáhlou a bohatou rekonstrukcí směřující kproměně na komplexní léčebné zařízení – Zámecké Lázně.
Lázně jsou nejen návratem k tradiční lázeňské léčbě, podporované nejmodernějšími technologiemi ale také místem, kde od dávných časů, kdy legendy stavěly své základy na pravdě, sídlí Duch pramenů. Středem celého objektu lázní je od počátku monumentální kamenný reliéf tváře tohoto Ducha pramenů, chránícího cenné karlovarské prameny před vyčerpáním jejich zdrojů i před negativními zásahy přírodních živlů – ohněm, vodou a větrem.
Zámecké Lázně jsou otevřené pro všechny, kteří touží tyto úchvatné prostory navštívit a pocítit osvědčenou tradici karlovarské lázeňské léčby v centrálním balneoprovozu, individuální a profesionální přístup a špičkové léčebné technologie. Během jedné návštěvy si užijete celou denní dávku procedur, uvolníte se v bazénu s termo-minerální vodou, jediného tohoto druhu v České republice, a budete očarováni impozantními interiéry, jež jsou kombinací přírodně skalnatých ploch s architektonickou modernou počátku 20. století.

Zámecké Lázně
Karlovy Vary – Zámecký Vrch
www.zamecke-lazne.com
Rezervace:
Tel.: (+420) 353 225 502
Email: reservation@edengroup.cz

Autor: Vlastimila Smílková

Další příspěvek

Toto je poslední příspěvek.