Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Vanlife není jen letní záležitost..

Vanlife není jen letní záležitost.. Model Proace Nomad česká Toyota svěřila do rukou firmy Egoé.

| Publikováno 04. 2. 2020

…pakliže máte správné vybavení

Cestování v obytném voze se stalo fenoménem posledních let. Pro někoho je dokonce životním stylem, který vyznává celoročně. Samozřejmě v teplejších částech světa je to jednodušší, ovšem ani v Evropě se tohoto snu nemusíte vzdávat.

Chytrý vůz je základ
Čím profesionálněji vybavený vůz máte, tím komfortnější život nabízí. Můžete si samozřejmě pořídit klasický karavan, jenže s ním zase není pohyb na silnici tak snadný jako s praktickým minivanem. Inspirujte se proto například u modelu Proace Nomad, který česká Toyota svěřila do rukou firmy Egoé.
Ta do původně osobní dodávky instalovala auto vestavbu Nest box Hiker, která jednoduchým vložením do zavazadlového prostoru promění vůz v komfortní kempingové auto. Do několika minut ji lze ukotvit ve voze, rozložit a váš vůz se promění v dokonalého parťáka na dovolenou. Obsahuje například prostor pro vařič či lednici, takže si na cestách v pohodě uděláte večeři nebo uvaříte čaj na zahřátí. Samozřejmostí je lůžko s měkkou matrací.

Teplý spacák a funkční oblečení
Na cestu nezapomeňte dostatečně teplý spacák, interiér auta ještě ozdobte vlněnou dekou – jednak pak vypadá útulněji, především však máte další záchranu, kdyby vám náhodou byla zima. Termoska na čaj nebo termolahev, která ještě znásobí účinek spacáku, by měla být samozřejmostí.
Na cesty si můžete vzít libovolný počet teplého a funkčního oblečení, aniž byste v autě měli nepřehledný nepořádek. Kromě standardních úložných míst ve vestavbě je totiž k dispozici ještě stropní taška. Dokoupit lze případně také ještě okenní.

Lekce otužování
Přes zimní den zkuste být maximálně aktivní, a co nejvíce pobývejte venku. Trochu se tím otužíte, a tak co nevidět zjistíte, že na myšlenky na zimu jste už dávno zapomněli. Kromě toho se aktivním životním stylem správně unavíte a večer okamžitě usnete. Rozproudí se vám krev v žilách, prokrví se končetiny, a tak vám bude krásně teplo. Odvážnější si pak ještě mohou dát ranní koupel ve studené řece.
Chcete nějakou další inspiraci na vychytávky se životem na čtyřech kolech, nebo na způsob, jak si své auto vyladit a udělat z něj druhý domov? Podívejte se na hashtag #vanlife, kde najdete více, než šest milionů fotek a videí z celého světa.

Zdroj fotografií: Toyota Česká republika