Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Restaurace La Hospoda – více, než česká kuchyně…

Restaurace La Hospoda – více, než česká kuchyně…

| Publikováno 02. 8. 2019

V Karlových Varech se zrodil unikátní gastronomický projekt restaurace La Hospoda, která ctí české gastronomické tradice, avšak se svěžím dotekem moderních trendů. I přesto, že v La Hospodě „to“ je hlavně o vynikajícím jídle a nejlepším pivu na světě, má celý projekt mnohem hlubší zásah. Ve spolupráci s nejvýznamnějšími brandy bude La Hospoda také přispívat ke zvýšení kvality vzdělávání studentů gastronomických oborů.

Filozofie dobré kuchyně
Moderní česká kuchyně klade důraz na principy sezónních surovin, typických pro střední Evropu. Využívá odkazů velikánů české gastronomie – M. D. Rettigové, Gabriely Suché, Anuše Kejřové, Marie Jelínkové a dalších. I tradiční recepty se ale dají připravit a prezentovat ve zcela novém pojetí, k němuž vybízejí současné gastronomické trendy. O tuto souhru se stará tým známého českého šéfkuchaře Jana Krajče.

La Hospoda – vlastní sestra Le Marché
Známý český šéfkuchař, který sbíral své zkušenosti mimo jiné v michelinských restauracích v Rakousku či USA, již v Karlových Varech provozuje oblíbenou zážitkovou restauraci Le Marché. U zrodu La Hospody stál od samého začátku. Pracoval na konceptu, sestavě týmu i menu, které se bude pravidelně obměňovat v závislosti na nabídce sezónních surovin. I přesto, že Jan Krajč restauraci Le Marché neopouští a kuchyni v La Hospodě šéfuje jeho nejlepší žák – Petr Šärközi, zůstává supervizorem a garantem kvality nabízených pokrmů.

„Staré recepty obohacené o nové suroviny a nápady, to vše je filozofie vaření v La Hospoda.“

Jan Krajč

Nejlepší pivo na světě
K českým jídlům patří neodmyslitelně pivo, a ne jen tak ledajaké. Češi totiž nasadili celosvětově vysokou laťku co do kvality i spotřeby. Proto ani v restauraci, jako je La Hospoda, nesmí chybět. Na kvalitu piva mají ale vliv nejen kvalitní suroviny a správná teplota, ale také správný způsob podávání. Aby byla kvalita zachována i v tomto směru, započala spolupráce s nejvýznamnějším českým producentem piva, Plzeňským prazdrojem, který v La Hospově vytvořil vzorové školící středisko pro vdělávání v oblasti pivní kultury.

Přijďte si také užít tradiční české chutě s nádechem moderních gastronomických trendů do krásného prostředí restaurace La Hospoda. Najdete ji jen kousek od samotného centra Karlových Varů, na nábřeží Jana Palacha. Nezapomeňte si včas rezervovat místo na www.lahospoda.cz.