Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Pierre Cardin v Marco Fashion Boutique

Pierre Cardin v Marco Fashion Boutique

| Publikováno 03. 10. 2019

Pánové zavítejte do zbrusu nového karlovarského butiku s pánskou módou Marco Fashion Boutique, kde vás obléknou od hlavy až k patě.

V samém srdci lázeňského města naleznete na jednom místě nejnovější kolekce světoznámých značek Pierre Cardin, Gioferrari, Venti, Casa Moda a německých kožených pásků Bernd Götz. Butik Marco Fashion, jejich jediný oficiální zastupitel v Karlových Varech, vás provede světem aktuální módy a vybaví vás na celou sezónu.

Poslední žijící velikán francouzské módy
Hledáte-li, čím oživit zimní šatník, pak by neměla vaší pozornosti uniknout zvláště nová kolekce značky Pierre Cardin. Je stejně elegantní, nadčasová a nekonformní, jako její zakladatel.

Traduje se, že Pierre Cardin přijel do Paříže zcela bez prostředkůa na bicyklu. To mu ale nebránilo, aby se záhy prosadil svými nadčasovými návrhy filmových kostýmů (mimo jiné pro film „Kráska a zvíře“). Získal angažmá u Christiana Diora, pro kterého navrhl převratnou kolekci „New Look“. V roce 1950 se osamostatnil a už o 3 roky později se stal členem prestižního sdružení návrhářů Chambre Syndicale de la Haute Couture.

Jeho styl je futuristický a často předbíhá svou dobu. Originální jsou i jeho obchodní metody, kdy se nesoustředí pouze na tvorbu exkluzivních modelů tzn. vysoké krejčoviny – haute couture, ale snaží se oslovit i širší publikum sériově vyráběnými kolekcemi. Vynalezl tak vlastně Prêt-à-porter. Tím nejprve vzbudil pohoršení mezi ostatními kolegy z branže (a byl i dočasně vyloučen z prestižního syndikátu návrhářů), postupně ho ale všichni začali napodobovat.

Navrhoval obleky pro slavné Beatles, podílel se na designu skafandrů pro NASA, designoval interiéry aut pro Renault či Chrysler. Začátkem 80. let zakoupil slavný restaurant Maxim’s a pod touto značkou rozšířil své impérium o lahůdkové potraviny kaviárem či šampaňským počínaje a bonboniérami či paštikou konče.

Jeho velkým krédem je „demokratizace luxusu“: snaží se tedy přinášet módu nejen pro milionáře, ale pro milióny. V Paříži vlastní muzeum i divadlo (kde mimo jiné svého času uvedl i hru Václava Havla „Vernisáž“), a také hotel. Je nositelem řádu „Čestné legie“.
Pierre Cardin dodnes dohlíží na design a styl. Nová kolekce přináší více strečových materiálů (linie „Future-Flex“), ale i luxusních přírodních (mercerizovaná bavlna u triček, hedvábí u pulovrů či obleků; vlna merino) a také nových umělých vláken s vlastnostmi přírodních (bundy z tkanin „Bionic“ či „Novaskin“).

Marco Fashion
T.G. Masaryka 58/34
Karlovy Vary
tel. +420 722 919 246