Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Neobyčejná večeře

Neobyčejná večeře

| Publikováno 18. 12. 2018

Co udělá každou večeři nezapomenutelným kulinářským zážitkem? Určitě jsou to kvalitní suroviny, šikovný kuchař, příjemný servis či překrásné prostředí. Nejlepší dojem ale na strávníky udělá tohle všechno dohromady a ještě něco navíc. A právě o tom pojednává zážitková gastronomie.

Dobří restauratéři vědí, že aby host odcházel z jejich podniku opravdu nadšen, musí, kromě chuťových pohárků, potěšit všechny jeho smysly. A tak začali uvažovat nad tím, jak jídelní akt posunout někam dál a jak udělat z obyčejné večeře neobyčejnou. Jak jídlo servírovat na talíř, jak si hrát s barevnou kompozicí surovin, jak podpořit vůni pokrmu, jakou atmosféru v podniku navodit. Někteří ale zašli ještě dál a vzniklo tak mnoho podob zážitkové gastronomie. Některá je vhodná pro pár na romantické schůzce, jiná pro partu přátel či pracovní teambuilding.

Řada zážitkových podniků začala nabízet hostům možnost podívat se pod pokličku samotného vaření. Návštěvníci se zde mohou aktivně účastnit přípravy pokrmů či nahlédnout šéfkuchaři pod ruce do otevřené kuchyně. Steaky připravované na lávových kamenech se mohou propékat přímo před zraky strávníků, z přípravy asijské kuchyně se může stát show plná létajících nožů. Oblíbené jsou také středověké krčmy, které kromě nevšedních jídel přináší i atmosféru pravého středověku, a to vším – od vyladěných interiérů, dobového menu, kulturního programu až po drsné chování obsluhy.

Stejně tak mohou být zážitkovou gastronomií různé tematické hody, večeře spojené s ochutnávkou vín či speciální, například valentýnská menu. Přídomky, zážitkové restaurace nesou často i podniky, které každý den připravují zcela nový jídelníček založený na čerstvých lokálních surovinách, restaurace s nevšedními výhledy na ojedinělých místech, nebo hostince s kulturním programem, který je přímo součástí večeře. Zážitkové gastronomii se zkrátka nekladou žádné hranice.
Pokud se tedy chystáte navštívit novou lokalitu, ať už v Čechách nebo v zahraničí, zjistěte si také, jakými gurmánskými zážitky se zde můžete potěšit. Výlet se poté stane opravdu nezapomenutelným zážitkem.

www.le-marche.cz