Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Na jachtě plout za obzor…

Na jachtě plout za obzor…

| Publikováno 02. 7. 2019

Vzhůru na palubu! Být volný jako pták, být vládcem všech moří, být kapitán.

Milujete temnou modř moře, úchvatné rozbřesky a západy slunce, a něžné houpání vln? Tak plavba na jachtě je pro Vás to pravé. GUEST se alespoň na malou chvíli v následujících řádcích stane Vaším průvodcem jachtařstvím.

Nejelegantnější z jachet je plachetnice, uhrane Vás svou jedinečností a lehkostí, s kterou brázdí vlny všech moří. Své posádce dopřeje pocit neuvěřitelného dobrodružství, když se do plachet ostře opře vítr a loď vyrazí kupředu jako o závod. Komfort, který Vás na lodi čeká, Vás ohromí. Plachetnice je jako stvořená pro opravdové dobrodruhy.

Rychlost, nespoutanost a zejména chuť mořské soli na kůži zažijete na palubě motorové jachty. Oproti plachetnicím nabízejí větší prostory, komfort a zejména luxus, avšak největší předností lodi je její rychlost. Zažijte dosud nepoznaný pocit na palubě motorové plachetnice značek Atlantic, Bavaria, Bayliner, Fairline nebo Jeanneau.

Pro větší posádku je ideální katamarán. Dá Vám pocit stability, tím pádem i bezpečí, a nabídne velmi komfortní a luxusní prostory s větším soukromím. Katamarán sestává ze dvou trupů propojených rámem, poháněn může být plachtami nebo motorem.

Posádku tvořící velký počet osob (až 20 včetně posádky starající se o chod lodi) pojme gulet. Jedná se o tradiční motorovou jachtu středozemního stylu, jejíž dominantou je rozsáhlá paluba a často velká záď, jako stvořená pro společné stolování pod širým nebem. Ubytování v komfortních kajutách s vlastní koupelnou naleznete na hlavní palubě. Na této dvoustěžňové lodi, vyráběné ze dřeva borovic, zažijete romantickou plavbu vašich snů. Bezesporu kolébkou plaveb na guletu je Turecko.

Nejvhodnější a nejčastější destinace jsou ty středozemské, kde můžete obdivovat krásy Chorvatska, Řecka, Itálie, Francie, Malty či Černé hory. Pokud však toužíte po exotice a plánujete delší plavbu, vydejte se do magických vod omývajících Kubu, Seychelly, Thajsko nebo Kanárské ostrovy. Tak vzhůru na palubu…