Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

MUDr. TOMÁŠ KUPKA

MUDr. TOMÁŠ KUPKA

| Publikováno 15. 4. 2019

Chirurg a vedoucí lékař plastické chirurgie v Karlových Varech.

Střední škola z něho chtěla mít matematický mozek, Tomáš Kupka na sebe prozradil úsměvný příběh, proč ho nakonec zlákala, díky bohu, medicína. Oceňuje, když člověk dokáže žít spokojený život s nějakým nedostatkem, ostatním rád pomůže na jejich cestě ke spokojenosti se sebou samým.

Čemu se věnujete?
Náš Ústav estetické medicíny se věnuje přibližně 20 let plastické chirurgii. Estetická medicína nabízí široké spektrum zákroků, svým klientům pomáháme řešit k jejich spokojenosti vrozené vady, vrásky, pigmentaci a znaménka, modelaci postavy a mnoho dalších „nedostatků“. Jako vedoucí lékař musím upozornit na to, že nemůžeme udělat úplně vše, každému klientovi na míru vybereme nejvhodnější metodu, s přihlédnutím k jeho věku, postavě, a podobně.
Náš ústav má dvě pobočky, jednu zde v Karlových Varech a druhou v Praze, odkud dojíždí vedoucí plastický chirurg, pan primář Záruba každé pondělí na rozsáhlejší zákroky, které provádíme spolu.

Podléhá dámská plastická chirurgie trendům?
Trendem, který přetrvává, je modelace, zvětšení, zmenšení, úprava asymetrie prsou. Dříve jsme prováděli tyto zákroky ženám ve věku 20 – 25 let, dnes často přicházejí ženy ve věku 40 – 50 let, ale nejsou výjimkou ani ženy zralejšího věku okolo 65 let. S rozšiřováním sociálních sítí a sdílením fotek zaznamenáváme trend stále větších výplní prsou, velká prsa ale nejsou vhodná pro každou ženu, zde je na místě komplexně zvážit tělesnou konstituci.
Velkým trendem se stávají gynekologické estetické zákroky.

Co vás k estetické medicíně přivedlo?
Studoval jsem v Plzni gymnázium matematicko-fyzikálního zaměření, měli z nás být jaderní fyzikové a matematičtí přeborníci, ale několik spolužáků mělo významné lékaře v rodině, a tak se nás skupina 10 kamarádů rozhodla jít na medicínu. Chtěl jsem se zabývat jemnou chirurgií, zpočátku jsem dělal dětskou chirurgii. Při jedné pražské prezentaci jsem se seznámil s primářem Zárubou a vznikla tak naše spolupráce. Od roku 2001 jsem se stal vedoucím lékařem karlovarského pracoviště.

Míváte zpětné vazby od svých klientů?
Ano, často. Dělal jsem zvětšení prsou mladé ženě, která je Miss Tattoo, po čase mi poslala fotku svého dekoltu, nechala si na jedno ňadro vytetovat Mickey Mouse a na druhé Minnie, oblíbené disneyovské postavičky.
Mnohdy mi klienti ukazují, jak si nechali jizvy, na které jsem upozorňoval, že budou viditelné, překrýt tetováním.

Máte nějaký estetický výkon na svém těle nebo o nějakém přemýšlíte?
Operací jsem měl hodně, jako například operaci kolene. Nikdy mě nenapadlo si nechat operovat víčka nebo udělat facelift, určitě bych se nebránil nějakému stomatologickému zákroku, co se týče špatného tvaru a pigmentace zubů, pokud bych takový problém měl. Myslím si, že je i zajímavé, že lidé častěji řeší například vrásku na čele, tedy to, co je navenek, ale to co je uvnitř, přehlížejí.

Když se potkáte s lidmi, říkáte si, co by zasloužili upravit?
Určitě. Vidím na lidech, že mají kupříkladu povislá víčka, ta profesionální deformace tu je. Obrací se na mě také mnohdy známí o radu.

Máte nějakou výzvu?
Moje práce je výzva. Jsem rád, že po celou dobu, co Ústav estetické medicíny existuje, máme čistý štít. Vykonali jsme přes 3 a půl tisíce operací.

Jak odpočíváte?
Sportem, je to úžasná relaxace. Rád hraju tenis a jezdím na kole, k čemuž poloha Karlových Varů a jejich krásná příroda sama vybízí.

Karlovy Vary Orplid
Ústav estetické medicíny

Vila Orplid – U Imperialu 14
Karlovy Vary 360 01
www.uem.cz