Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Magické Dolomity

Magické Dolomity

| Publikováno 02. 9. 2019

Jižní Tyrolsko je jeden z nejzajímavějších koutů v Evropě. Je to kraj mnoha příjemných spojení – historická i nová architektura, kulinární a kulturní bohatství Rakouska a Itálie i aktivní odpočinek a lázeňská kultura. S neuvěřitelnou lehkostí se tu prolínají kultura a životní styl Jihu a Severu.

Golfové hřiště St. Vigil
Jakoby to byl jen kousek cesty. Pojedete po dálnici na Rozvadov a sjedete z ní kousek před Bolzanem, dvacet kilometrů od cíle a ocitnete se ve zcela jiném světě. Když po serpentinách vystoupáte do výšky 850 m, otevře se před vámi nádherný výhled na hřiště a údolí Etschtal. Obojí střeží impozantní horský hřbet Schlern, který na vás shlíží ze své výšky jako přísný obr. Golfové hřiště se rozkládá na ploše 60 hektarů a hrát se dá pohodlně od března do listopadu. Pokud hledáte destinaci pro golfovou dovolenou, a nejen pro ni, vyzkoušejte právě toto hřiště.

Autoři designu hřiště respektovali velmi členitý terén a jednotlivé jamky do něj citlivě zasadili. Asi právě jejich práce s přírodními podmínkami determinovala tvar jamek: nejsou příliš dlouhé, fairwaye jsou ale často velmi úzké a pokud nechcete přijít o míčky, musíte být velmi soustředění a co nejpřesnější. Během hry potkáte mnoho rybníčků, roklin, potůčků a nechybí ani fascinující vodopády. To si ale zase vynahradíte po každé odehrané ráně, kdy máte možnost se rozhlédnout okolo sebe a vychutnat si přenádhernou scenérii. Upřímně, už samotné výhledy za pár ztracených míčků stojí!

Romantický hotel Turm
Hotel Turm najdete deset minut od hřiště v městečku Völs. Designový hotel s vyhlášenou kuchyní, který připomíná galerii. Skleničku si tu můžete dát třeba pod originálem Picassa. Víno z vlastních vinic i skvělé jídlo jsou pýchou majitele a šéfkuchaře Stephana Pramstrahlera.

Umění se tu zdá být všudypřítomné. A taky radost z krásy a harmonie, temperament, nadšení pro věc. Není divu. Tahle „pohádka“ vlastně kdysi začala v ruinách rozpadlého stavení, láska k umění se zrodila z válečné frustrace a za vším je neustálá práce. Hotel patří už tři generace rodině Pramstrahler. „Můj pradědeček objekt koupil po první světové válce, kdy spousta lidí odcházela po připojení JižníhoTyrolska k Itálii do zahraničí a začal zde provozovat zájezdní hostinec.“ Věž, která je dominantou objektu byla vystavěna na vrcholku kopce už začátkem 13. století.

Dnes je součástí designového hotelu, který ukrývá i rozsáhlou sbírku nejrůznějších uměleckých děl, od obrazů, přes nábytek či sochy. Jsou mezi nimi i díla Picassa, Oskara Kokoschky a Paula Klee.

Když hotel převzal Stephan, byl už skvělý kuchař se neuvěřitelnými zkušenostmi z celého světa. Začal hotel přestavovat, zvyšovat kapacitu a jeho restaurace se stala brzy vyhlášenou. Netrvalo dlouho a umístila se mezi pět nejlepších hotelových restaurací v celé Itálii. A také14 bodů Gaut Millaua nebo cena Südtirolpreis – Preis für Weinkultur 2014 jsou jen dalším důkazem, že milovníci vína a gastronomie jsou tu na správné adrese.

www.hotelturm.it