Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Letní relaxace na vodě

Letní relaxace na vodě

| Publikováno 14. 8. 2019

Máte rádi krásné počasí, koupání v přírodě a jógu? Ač se to nezdá příliš pravděpodobné, všechny tři tyto vášně lze spojit dohromady. Přímo uprostřed přírodních jezer či rybníků lze totiž cvičit takzvanou paddleboard jógu.

Paddleboard jóga spočívá v provádění jógových poloh a sestav na poněkud vratké ploše plovoucího prkna. Při cvičení se tak více musí dbát na preciznost prováděných cviků a udržování rovnováhy – jak voda, tak prkno jsou totiž oproti zemi stále v pohybu. Propojení jógy a paddleboardu je zábavné, ale zároveň skvělé na koncentraci, posílení hlubokého stabilizačního systému a protažení celého těla.

Přestože paddleboard jóga je svým provedením o něco náročnější než klasická jóga, vyzkoušet si ji může každý, kdo je alespoň základně pohybově zdatný. V karlovarském kraji lze paddleboard jógu provozovat například na Novorolském rybníku. Na místní písčité pláži je celé léto umístěna půjčovna paddleboardů a pravidelně každou středu v podvečerních hodinách zde jógové studio Namaste vede lekce paddleboard jógy. Každý, kdo má o lekce zájem, si je může rezervovat na telefonním čísle 605 343 737. Cena lekce v četně půjčení paddleboardu činí 200 Kč. Lekce budou probíhat až do konce srpna.

Facebook: @paddleboardkv