Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Královny kabelek

Královny kabelek

| Publikováno 10. 6. 2015

Móda, která překonává hranice času

Některé kabelky touží mít každá žena na světě. Ikonické kousky, které nestárnou a vládnou vkusu napříč kontinenty.

Birkin Bag

Slavná „birkinka“ pochází z dílny luxusní značky Hermès, která ji začala vyrábět v roce 1984. Kreativní ředitel Jean-Louis Dumas cestoval s herečkou Jan Birkin, když viděl, jak jí vše z kabelky neustále padá, rozhodl se vytvořit prostornou kabelku přímo na míru Jane Birkin – odtud Birkin Bag.

Baguette

Značka Fendi představila svou malou kabelku přes rameno s krátkým popruhem již v roce 1977. Kabelka se nosí pod paží stejně jako dlouhé francouzské bagety. Baguette bag vycházela vždy v limitované edici. Dámy se téměř praly, aby jednu získaly pro sebe.

Speedy

Francouzská značka Lous Vuitton patří k nejznámějším výrobcům kabelek vůbec. Tvar speedy je už přes 80 let jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších kousků značky. Speedy je nesmrtelnou kabelkou, která nikdy nevyjde z módy, navíc je téměř nezničitelná a tak se v rodinách dědí z matky na dceru.

Bayswater

Nezaměnitelná kabelka značky Mulberry je propracovaným uměleckým dílem, jejíž řemeslné zpracování vydrží téměř všechno. Zavírání kolíčkem kopírují značky po celém světě.

Antigona

Chudák Antigona je asi nejkopírovanější kabelkou na světě. Designéři značky Givenchy věděli, co dělají. Po tomto kousku touží každá milovnice luxusu a kvalitního zpracování. Kabelka se vyrábí v široké paletě barev, vejde se do ní pohodlně větší svačina, iPad i balerínky na přezutí.

Lariat

Kabelka, která se stala hitem hned ve svých začátcích, pochází z dílny značky Balenciaga. Vyrábí se v několika velikostech a traduje se, že inspirací pro její výrobu se staly silné stroje – motorky.

Jackie

Jaký by to byl výčet ikonických kabelek bez značky Gucci? Jackie je kabelka nosící se přes rameno i v ruce, díky univerzálnímu popruhu. Lehké materiály a příjemná velikost učarovaly i Jackie Kennedyové Onassisové, díky které získala o pár let později kabelka i své jméno.

Lady Dior

Nejoblíbenější kabelka milované Lady Diany z módního domu Dior. Diana jim dodala světový ohlas a kabelka se tak stala inspirací pro mnoho umělců. Například francouzská sochařka Angelique vytvořila v roce 2010 kabelky z bílé organzy – nedostupnou krásku, kterou prostě chcete vlastnit.