Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Karlovy Vary …milovníkům stříbrného plátna

Karlovy Vary …milovníkům stříbrného plátna

| Publikováno 30. 5. 2017

Začátek července láká do Karlových Varů každoročně na tisíce milovníků stříbrného plátna nejen z České republiky, ale z celého světa. Není se čemu divit – Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největším filmovým festivalem u nás a jedním z nejprestižnějších ve střední a východní Evropě. Karlovy Vary jsou při něm pohlceny jedinečnou a neopakovatelnou atmosférou. Po chodnících se prochází běžní lidé i slavné celebrity, na ulicích postávají novináři a fotografové, koncerty a velkolepé párty nekončí dříve než v brzkých ranních hodinách. A pokud spíše, nežli noční život, oceňujete ten denní, tak si na každém rohu můžete koupit kávu s Georgem, kterou si vychutnáte, zatímco zabavíte dítko hraním si s oranžovým héliovým balónkem a hlavu vám u toho před sluncem chrání reklamní červený slamák. Takové Karlovy Vary existují vždy na pouhých deset dní v roce. Pro letošní rok v termínu 30. 6.–8. 7. 2017.

Kromě nikdy nekončících večírků a neotřelých rodinných vycházek nabízí však MFF KV také to „hlavní“. Ve 14 kinosálech se promítá na 150 filmů v různých soutěžních i nesoutěžních sekcích. K vidění jsou filmy ve světových i českých premiérách, filmy celovečerní, filmy krátké, dokumenty, filmy z východu, filmy nadějných autorů i různé retrospektivy. Opomenout nesmíme ani půlnoční večerníčky. A ten nejlepší snímek získá nakonec Křišťálový glóbus. Stejně tak, jako řada tvůrců a umělců.

Pokud však neseženete lístky na promítání, nezoufejte. Stále zbývá i spousta kulturního programu, který je k dispozici i bez nich. Například slavnostní zahajovací koncert a ohňostroj, který se koná hned první festivalový večer před hotelem Thermal. Letos zazní především melodie ze slavných filmových bondovek v podání Českého národního symfonického orchestru. A těšit se určitě můžete také na novou oficiální znělku. V té letošní by měl hlavní roli mít český legendární herec Josef Somr.