Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Přejděte na začátek

Nahoru

Gurmánská slast v Le Marché

Gurmánská slast v Le Marché

| Publikováno 04. 8. 2015

Jídlo jako nevšední zážitek

Pokud toužíte po něčem lepším, než je obyčejný uspěchaný oběd s předvídatelným menu a jídlo je pro vás mnohem více než nutný prostředek k přežití, jistě vás okouzlí neobvyklá restaurace s názvem Le Marché, sídlící v Karlových Varech.

Zde je totiž jídlo považováno za rituál spojený s neobyčejnými zážitky, radost z vaření se zde snoubí s kvalitou surovin a famózní kreativitou šéfkuchaře. Zapomeňte na nudný jídelní lístek bez špetky nápaditosti, který několik let neprošel změnou. V Le Marché není žádný den ve znamení stejného menu! Šéfkuchař Jan Krajč je kulinářským kouzelníkem, který každý večer nad sklenkou bordeaux sestavuje jídelníček na příští den. Udržuje kontakty s předními dodavateli ryb, masa, ovoce a zeleniny z celého světa a vyzná se v aktuálních gastronomických trendech, proto je každé sousto v této restauraci gurmánským požitkem.

K obědu připravuje šéfkuchař se svým týmem dvouchodové menu složené z krémové polévky a dvou variant hlavního chodu, k večeři pak menu tříchodové, v němž mají hosté na výběr ze tří předkrmů, dvou hlavních chodů a dvou dezertů nebo variace francouzských sýrů. Kromě toho ale restaurace nabízí jako svou novinku také degustační menu o několika chodech připravé a servírované přímo šéfkuchařem Janem Krajčem u VIP stolu v kuchyni. Samozřejmostí je nabídka francouzských, italských a moravských vín, šampaňského, ale i tradičního českého piva. Kromě zážitkového menu si můžete pochutnat také na originálních dezertech z čokolády a ovoce, ke kterým si můžete vychutnat výbornou kávu Davidoff Grand Cru.

A pokud vás zajímá tajemství jedinečnosti Le Marché, můžete jej poodhalit přímo v kuchyni. Všichni hosté tu totiž mají možnost nahlédnout do gastronomické svatyně a sledovat šéfkuchaře i jeho pomocníky přímo při přípravě pokrmů.

Nechte se zlákat k maximálnímu chuťovému prožitku svébytné kuchyně, jakou vytvářejí v restauraci kombinací klasické a moderní gastronomie a vychutnat si ojedinělou atmosféru a luxusní prostředí karlovarského gurmánského ráje.

Zážitková restaurace Le Marché
Mariánskolázeňská 4, 360 01 Karlovy Vary
Tel.: +420 730 133 695,
www.le-marche.cz

Jan Krajč – šéfkuchař v restauraci Le Marché
Jan Krajč se narodil 17. ledna 1966 a vyučil se v Grand Hotelu Pupp. Později pracoval jako šéfkuchař v karlovarské restauraci Toscana, působil nedaleko Vídně v Grandhotelu Sauerhof oceněném Michelinskou hvězdou nebo v hotelu Plaza v Hamburku. Absolvoval odborné stáže v New Yorku a v Café Boulud na Palm Beach. Pravidelně účinkoval v pořadu Sama doma – škola vaření s Janem Krajčem, v roce 2008 napsal a vydal kuchařku Snadná jídla v barvě, chuti a konzistenci. O rok později zakládá cateringovou společnost Easyfood Service s.r.o., která vařila také pro tehdejšího prezidenta Václava Klause. V květnu roku 2013 založil v Karlových Varech zážitkovou restauraci Le Marché, kde dodnes působí jako šéfkuchař.